Termin otwarcia ofert 31-07-2017. Rękawy z folii do kiszenia zielonek w ilości – 15 sztuk. ..
więcej...
Termin otwarcia ofert 31-07-2017. Nasiona jęczmienia ozimego TOREROO F1 w ilości 106 jednostek siewnych. ..
więcej...
Termin otwarcia ofert 31-07-2017. Nasiona jęczmienia ozimego MERCURIOO F1 w ilości 90 jednostek siewnych. ..
więcej...


I Pawłowicki Bieg Śladami Mielżyńskich
więcej...
Wizyta studentów z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie
więcej...
Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Sielinku
więcej...
Zielone Pola 2017
więcej...
Pokaz polowy z firmą ADAMA Polska Sp. z o.o. i INTERMAG Sp. Z o.o
więcej...

Aktualności

VI Ogólnopolska Konferencja Echa Kongresu Światowego Towarzystwa Specjalistów Chorób Świń (IPVS) w Dublinie


W dniach 7-8 października w Pałacu w Pawłowicach zorganizowana została Konferencja - Echa 24 Kongresu Światowego Towarzystwa Specjalistów Chorób Świń (IPVS), jaki odbył się w dniach 7-10 czerwca br. w Dublinie w Irlandii.

Organizatorami tegorocznej konferencji byli:
●  Państwowy Instytut Weterynaryjny PIB w Puławach,
●  Instytut Zootechniki PIB Zakład Doświadczalny Pawłowice,

Dyrektor Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki PIB w Pawłowicach Dr inż. Ireneusz Dymarski powitał zaproszonych gości, wykładowców i uczestników konferencji, którymi byli lekarze weterynarii, hodowcy i producenci trzody chlewnej oraz przedstawiciele firm.

Prof. dr hab. Zygmunt Pejsak  dokonał otwarcia konferencji oraz rozpoczął I sesję obrad, której również przewodniczył. Pierwszy wykład pt. „Diagnostyka PRRS, PCV, Mycoplasma hyopneumoniae – co tak naprawdę badamy i co oznaczają uzyskane wyniki?” wygłosiła Dr Rika Jolie z USA.

W kolejnym wystąpieniu tematykę „Probiotyki jako ważna alternatywa antybiotykoterapii, w świetle danych z IPVS, 2016 r.” zaprezentował Krystian Antkowiak. Na zakończenie pierwszej sesji wykładowej, ciekawą prezentację „Mycie świń, element bioasekuracji zmierzający do ograniczenia stosowania antybiotyków” przedstawiła Johanna Rietdorf - Große z Niemiec.

Kolejną II sesję konferencji poprowadził dr Andrzej Żarnecki. Pierwszy wykład pt. „PRRS – szczepienie śródskórne” przedstawił Maurice Moon, lekarz weterynarii pracujący na fermach trzody chlewnej w Holandii. Drugą prezentację pt. „Smart vaccination” przedstawił Krzysztof Haliniarz z firmy Hipra Polska sp. o.o.

Po przerwie w ostatniej III sesji wystąpili kolejno dr Mario Grodzycki, który omówił temat „Immunoprofilaktyka choroby obrzękowej na podstawie doświadczeń terenowych”. Kolejny wykład pt. „Nowe możliwości profilaktyki pleuropneumonii świń” wygłosił dr Krzysztof Janeczko z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Ostatni referat pt. „30 miesięcy zwalczania ASF w Polsce – wnioski i zalecenia”. zaprezentował Prof. dr hab. Zygmunt Pejsak z Państwowego Instytutu Weterynaryjnego w Puławach

W drugim dniu odbyły się zajęcia terenowe z zakresu diagnostyki ciąży oraz praktyczny pokaz wykonywania szczepień śródskórnych za pomocą bezigłowego aplikatora.

Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymali materiały konferencyjne z tekstami prezentowanych wykładów, które tradycyjnie przygotowane zostały przez redakcję czasopisma Lecznica Dużych Zwierząt. Ogółem w konferencji wzięło udział ponad 240 uczestników.
 

Tekst: Marian Kamyczek
Foto: Ariel Wojciechowski

O zakładzie | Aktualności | Produkcja | Przetargi | Pałac w Pawłowicach | Praca | Kontakt | Mapa strony | Zastrzeżenia prawne