Termin otwarcia ofert 12-04-2019r. Mieszanka treściwa CJ dla jagniąt w ilości 12 ton ..
więcej...
Termin otwarcia ofert 12-04-2019r. Mieszanka treściwa „O” dla matek owiec w ilości 6 ton ..
więcej...
Termin otwarcia ofert 03-04-2019. Adiuwant ATPOLAN 80EC BIO lub równoważny w ilości 300 l ..
więcej...


Konferencja „Wykorzystanie rodzimych ras owiec do produkcji wysokiej wartości surowca mięsnego”
więcej...
Spotkanie z emerytowanymi pracownikami Zakładu Doświadczalnego IZ PIB
więcej...
Warsztaty "Aspekty hodowlano-produkcyjne owiec w Polsce"
więcej...
Konferencja „Nauka i praktyka w żywieniu bydła mlecznego”
więcej...
Seminarium z firmą Agro-Instal
więcej...

Aktualności

XXIV Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych


W dniach 1-3 października 2010 na terenach wystawowych Międzynarodowych Targów w Poznaniu odbyła się XXIV Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Zakład Doświadczalny w Pawłowicach prezentował na wystawie trzodę chlewną i owce. Na ringu przedstawiono 3 knurki linii 990, która została wyhodowana w Instytucie Zootechniki oraz 1 knurka rasy wielkiej białej polskiej. Komisja przyznała tytuł czempiona dla knurka linii 990 nr 26373-2136/10, który w ocenie przyżyciowej charakteryzował się średnimi dziennymi przyrostami 758 g oraz mięsnością 61,6%. Knurek pochodzi od matki, która w 3 miotach odchowała średnio 11,0 prosiąt.
     Zakład Doświadczalny Pawłowice wystawiał ogółem 9 szt. owiec w tym zaprezentowano dwie stawki po 2 tryki rasy romanowskiej, spośród których na czempiona wybrano zwierzę posiadające nr katalogowy 81. W trakcie trwania Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w pawilonie nr 12 odbyła się Wystawa Ras Rodzimych. Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy w Krakowie, który jest krajowym koordynatorem w zakresie ochrony zasobów genetycznych był po raz kolejny współorganizatorem wystawy. Zakład Doświadczalny w Pawłowicach prezentował 5 owiec rasy merynos polski w starym typie w tym 2 tryki i 3 owce matki. Dla tryka o numerze katalogowym 166 komisja oceny przyznała tytuł czempiona. Więcej informacji o Wystawie Ras Rodzimych można odszukać na stronie http://www.izoo.krakow.pl/kwzh/.
     Zakład Doświadczalny w Pawłowicach otrzymał puchar Wojewody Poznańskiego Pana Marka Woźniaka, dla hodowcy knurów pochodzącego z Wielkopolski, za najlepsze wyniki oceny wartości hodowlanej. Z okazji 15-lecia Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, dla Zakładu Doświadczalnego w Pawłowicach przyznano okolicznościowy dyplom/plakietkę, w uznaniu osiągnięć w doskonaleniu bydła mlecznego oraz udział w tworzeniu silnej, konkurencyjnej i opłacalnej polskiej hodowli tego gatunku zwierząt gospodarskich. Dyrektor Instytutu Zootechniki w Krakowie wręczył również na ręce Dyrektora Ireneusza Dymarskiego, okolicznościowy dyplom w podziękowaniu za wkład w ochronę bioróżnorodności zwierząt gospodarskich oraz prezentację merynosa polskiego w starym typie.
     Wystawiane przez Zakład Doświadczalny w Pawłowicach zwierzęta zdobyły ogółem 3 czempionaty oraz 8 złotych i 2 srebrne medale.

O zakładzie | Aktualności | Produkcja | Przetargi | Pałac w Pawłowicach | Praca | Kontakt | Mapa strony | Zastrzeżenia prawne | Przetargi_new | Rodo | Komunikaty