Najnowsze ogłoszenia ..
więcej...


XXVI Wielkopolskie Targi Rolnicze Sielinko 2019
więcej...
Spotkanie polowe z firmą ADAMA
więcej...
Szkolenie dla doradców i specjalistów hodowli i produkcji bydła
więcej...
Relacja z Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu
więcej...
Wizyta studentów z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
więcej...

Aktualności

XXIV Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych


W dniach 1-3 października 2010 na terenach wystawowych Międzynarodowych Targów w Poznaniu odbyła się XXIV Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Zakład Doświadczalny w Pawłowicach prezentował na wystawie trzodę chlewną i owce. Na ringu przedstawiono 3 knurki linii 990, która została wyhodowana w Instytucie Zootechniki oraz 1 knurka rasy wielkiej białej polskiej. Komisja przyznała tytuł czempiona dla knurka linii 990 nr 26373-2136/10, który w ocenie przyżyciowej charakteryzował się średnimi dziennymi przyrostami 758 g oraz mięsnością 61,6%. Knurek pochodzi od matki, która w 3 miotach odchowała średnio 11,0 prosiąt.
     Zakład Doświadczalny Pawłowice wystawiał ogółem 9 szt. owiec w tym zaprezentowano dwie stawki po 2 tryki rasy romanowskiej, spośród których na czempiona wybrano zwierzę posiadające nr katalogowy 81. W trakcie trwania Krajowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w pawilonie nr 12 odbyła się Wystawa Ras Rodzimych. Instytut Zootechniki Państwowy Instytut Badawczy w Krakowie, który jest krajowym koordynatorem w zakresie ochrony zasobów genetycznych był po raz kolejny współorganizatorem wystawy. Zakład Doświadczalny w Pawłowicach prezentował 5 owiec rasy merynos polski w starym typie w tym 2 tryki i 3 owce matki. Dla tryka o numerze katalogowym 166 komisja oceny przyznała tytuł czempiona. Więcej informacji o Wystawie Ras Rodzimych można odszukać na stronie http://www.izoo.krakow.pl/kwzh/.
     Zakład Doświadczalny w Pawłowicach otrzymał puchar Wojewody Poznańskiego Pana Marka Woźniaka, dla hodowcy knurów pochodzącego z Wielkopolski, za najlepsze wyniki oceny wartości hodowlanej. Z okazji 15-lecia Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka, dla Zakładu Doświadczalnego w Pawłowicach przyznano okolicznościowy dyplom/plakietkę, w uznaniu osiągnięć w doskonaleniu bydła mlecznego oraz udział w tworzeniu silnej, konkurencyjnej i opłacalnej polskiej hodowli tego gatunku zwierząt gospodarskich. Dyrektor Instytutu Zootechniki w Krakowie wręczył również na ręce Dyrektora Ireneusza Dymarskiego, okolicznościowy dyplom w podziękowaniu za wkład w ochronę bioróżnorodności zwierząt gospodarskich oraz prezentację merynosa polskiego w starym typie.
     Wystawiane przez Zakład Doświadczalny w Pawłowicach zwierzęta zdobyły ogółem 3 czempionaty oraz 8 złotych i 2 srebrne medale.

O zakładzie | Aktualności | Produkcja | Pałac w Pawłowicach | Praca | Kontakt | Mapa strony | Zastrzeżenia prawne | Przetargi | Rodo | Komunikaty