Najnowsze ogłoszenia ..
więcej...


XXVI Wielkopolskie Targi Rolnicze Sielinko 2019
więcej...
Spotkanie polowe z firmą ADAMA
więcej...
Szkolenie dla doradców i specjalistów hodowli i produkcji bydła
więcej...
Relacja z Narodowej Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Poznaniu
więcej...
Wizyta studentów z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu
więcej...

Aktualności

Relacja z Konferencji


W dniu 22 marca 2011 w Zakładzie Doświadczalnym w Pawłowicach odbyła się konferencja pt „Współczesne problemy żywieniowe i zdrowotne krów w wysokowydajnej produkcji mleka”. Organizatorem konferencji była firma Delacon Polska Sp. z o.o. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni wykładowcy z Holandii, Austrii, Stanów Zjednoczonych oraz Polski (wykłady w języku angielskim były tłumaczone symultanicznie na język polski). Uczestnikami konferencji byli producenci bydła, hodowcy, pracownicy naukowi, doradcy ODR, przedstawiciele firm paszowych oraz lekarze weterynarii (łącznie ponad 120 osób).
     Konferencję otworzył Prezes Zarządu firmy Delacon Polska Sp. z o.o. dr Witold Grala. Dyrektor Zakładu Doświadczalnego w Pawłowicach dr inż. Ireneusz Dymarski powitał uczestników konferencji życząc owocnych obrad. Pierwszy wykład pt. „Krowy wysokomleczne wymagają pasz o wysokiej wydajności” przedstawił dr Wilfried van Straalen z Centrum Badawczego Schothorst w Holandii. .Następnie prof. dr hab. Zygmunt Maciej Kowalski z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie wygłosił wykład pt. „Zależność pomiędzy żywieniem krów i ich dobrostanem”.
     W trakcie przerwy kawowej uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się z ofertą wydawniczą czasopism Hoduj z Głową, Hodowca Bydła i Weterynaria w Terenie. Jednocześnie przerwa była okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń.
     W drugiej części konferencji przedstawiciel firmy Delacon Polska Sp. z o.o. Ireneusz Kiedrowski zapoznał uczestników konferencji z prezentacją pt. „Efektywna produkcja mleka z zastosowaniem fitogenicznych dodatków Rumex”, a Martin Veit z firmy Delacon Biotechnik z Austrii przedstawił prezentację „Rumex zwiększa efektywność trawienia suchej masy (testy in sacco)”. Kolejny wykład pt. „Negatywne oddziaływanie mikotoksyn na produkcyjność i zdrowotność krów mlecznych” wygłosił dr Douglas Zaviezo ze Stanów Zjednoczonych. Następnie dr inż. Marian Kamyczek z Instytutu Zootechniki PIB Zakład Doświadczalny Pawłowice wygłosił wykład pt. „Przyczyny i skutki niskiej wydajności życiowej krów”.
     Na zakończenie dr Witold Grala podziękował wykładowcom oraz uczestnikom konferencji mając nadzieję, że przedstawiona tematyka przybliżyła producentom zagadnienia potrzeb pokarmowych krów oraz wskazała na możliwości rozwiązywania problemów, jakie towarzyszą wysokowydajnej produkcji mleka.

 

tekst i zdjęcia 1-9: Marian Kamyczek
zdjęcie nr 10 – Delacon Polska Sp. z o.o.

O zakładzie | Aktualności | Produkcja | Pałac w Pawłowicach | Praca | Kontakt | Mapa strony | Zastrzeżenia prawne | Przetargi | Rodo | Komunikaty