Termin otwarcia ofert 12-04-2019r. Mieszanka treściwa CJ dla jagniąt w ilości 12 ton ..
więcej...
Termin otwarcia ofert 12-04-2019r. Mieszanka treściwa „O” dla matek owiec w ilości 6 ton ..
więcej...
Termin otwarcia ofert 03-04-2019. Adiuwant ATPOLAN 80EC BIO lub równoważny w ilości 300 l ..
więcej...


Konferencja „Wykorzystanie rodzimych ras owiec do produkcji wysokiej wartości surowca mięsnego”
więcej...
Spotkanie z emerytowanymi pracownikami Zakładu Doświadczalnego IZ PIB
więcej...
Warsztaty "Aspekty hodowlano-produkcyjne owiec w Polsce"
więcej...
Konferencja „Nauka i praktyka w żywieniu bydła mlecznego”
więcej...
Seminarium z firmą Agro-Instal
więcej...

Aktualności

Relacja z Konferencji


W dniu 22 marca 2011 w Zakładzie Doświadczalnym w Pawłowicach odbyła się konferencja pt „Współczesne problemy żywieniowe i zdrowotne krów w wysokowydajnej produkcji mleka”. Organizatorem konferencji była firma Delacon Polska Sp. z o.o. Do udziału w konferencji zostali zaproszeni wykładowcy z Holandii, Austrii, Stanów Zjednoczonych oraz Polski (wykłady w języku angielskim były tłumaczone symultanicznie na język polski). Uczestnikami konferencji byli producenci bydła, hodowcy, pracownicy naukowi, doradcy ODR, przedstawiciele firm paszowych oraz lekarze weterynarii (łącznie ponad 120 osób).
     Konferencję otworzył Prezes Zarządu firmy Delacon Polska Sp. z o.o. dr Witold Grala. Dyrektor Zakładu Doświadczalnego w Pawłowicach dr inż. Ireneusz Dymarski powitał uczestników konferencji życząc owocnych obrad. Pierwszy wykład pt. „Krowy wysokomleczne wymagają pasz o wysokiej wydajności” przedstawił dr Wilfried van Straalen z Centrum Badawczego Schothorst w Holandii. .Następnie prof. dr hab. Zygmunt Maciej Kowalski z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie wygłosił wykład pt. „Zależność pomiędzy żywieniem krów i ich dobrostanem”.
     W trakcie przerwy kawowej uczestnicy konferencji mieli możliwość zapoznania się z ofertą wydawniczą czasopism Hoduj z Głową, Hodowca Bydła i Weterynaria w Terenie. Jednocześnie przerwa była okazją do dyskusji i wymiany doświadczeń.
     W drugiej części konferencji przedstawiciel firmy Delacon Polska Sp. z o.o. Ireneusz Kiedrowski zapoznał uczestników konferencji z prezentacją pt. „Efektywna produkcja mleka z zastosowaniem fitogenicznych dodatków Rumex”, a Martin Veit z firmy Delacon Biotechnik z Austrii przedstawił prezentację „Rumex zwiększa efektywność trawienia suchej masy (testy in sacco)”. Kolejny wykład pt. „Negatywne oddziaływanie mikotoksyn na produkcyjność i zdrowotność krów mlecznych” wygłosił dr Douglas Zaviezo ze Stanów Zjednoczonych. Następnie dr inż. Marian Kamyczek z Instytutu Zootechniki PIB Zakład Doświadczalny Pawłowice wygłosił wykład pt. „Przyczyny i skutki niskiej wydajności życiowej krów”.
     Na zakończenie dr Witold Grala podziękował wykładowcom oraz uczestnikom konferencji mając nadzieję, że przedstawiona tematyka przybliżyła producentom zagadnienia potrzeb pokarmowych krów oraz wskazała na możliwości rozwiązywania problemów, jakie towarzyszą wysokowydajnej produkcji mleka.

 

tekst i zdjęcia 1-9: Marian Kamyczek
zdjęcie nr 10 – Delacon Polska Sp. z o.o.

O zakładzie | Aktualności | Produkcja | Przetargi | Pałac w Pawłowicach | Praca | Kontakt | Mapa strony | Zastrzeżenia prawne | Przetargi_new | Rodo | Komunikaty